Aktuality

100% elektrická vozidla od Renault Trucks na českém trhu

_ _

#SwitchToElectric! Renault Trucks nabízí na českém trhu první ze svých 100% elektrických modelů – elektrická dodávka Renault Trucks Master E-Tech

Při vývoji Masteru E-tech byla zohledněna veškerá specifika městské dodávky – rozjezdy a brzdění při jízdě v kolonách či krátké trasy s četnými zastávkami. Díky elektrickému pohonu navíc vykonává svou práci bez zbytečného hluku či škodlivých emisí – ideální volba pro kurýry v centrech měst i pro vozidla městských služeb pohybující se po pěších zónách mezi chodci.

Elektrická dodávka Renault Trucks Master E-Tech je k dispozici ve třech modelových variantách furgon, podvozek s kabinou anebo plošina k dostavbě, sedmi verzích od 8 do 22 m3, 3 délkách a 2 výškách, které jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky zákazníků pracujících v městském prostředí. Celková hmotnost vozidla dosahuje 3,1 t nebo 3,5 t.

Renault Master E-Tech je vybaven elektromotorem o výkonu 75 k (57 kW)  s krouticím momentem 225 N.. Master E-Tech nabízí dojezd až 204 km a maximální rychlost 100 km/h. Vozidlo používá rekuperaci, která brzdění motoru využívá k přeměně kinetické energie na energii elektrickou. Díky tomu má nižší spotřebu energie a delší dojezd.

Nabití jeho lithium-iontové baterie (nikl-mangan-kadmium) o kapacitě 52 kWh, která poskytuje nejlepší kompromis mezi provozním dojezdem a užitečným zatížením, trvá 3 hodiny pomocí DC nabíječky 22 kW. Vozidlo lze snadno a rychlé dobít střídavým proudem, neboť je kompatibilní se běžnými veřejnými stanicemi.  Díky umístění baterií pod předními sedadly je vnitřní objem tohoto elektrického modelu stejný jako u běžného modelu dodávky Renault Master s dieselovým pohonem.

Pro bezpečnost řidičů, přepravovaného nákladu a ostatních účastníků silničního provozu je Renault Master E-Tech standardně vybaven všemi bezpečnostními funkcemi potřebnými pro provoz v městských oblastech v naprostém klidu: hlasem E-Tech, radarem, couvací kamerou a zrcátkem pro sledování mrtvého úhlu. 

Interiér vozidla nabízí chromovanou úpravu větracích otvorů a ovladačů klimatizace a černou chromovanou řadicí páku, které podtrhují harmonii čistých a moderních linií. Řidiči má všechny potřebné ovládací prvky na dosah ruky a může se plně soustředit na plnění zakázky: multifunkční volant, tempomat s omezovačem rychlosti.

Renault Trucks mimo samotné elektrické dodávky nabízí i řadu služeb na míru. Naprostý klid při provozu Renault Trucks Master E-Tech zaručí servisní smlouva Start & Drive Excellence v rámci které, je zajištěna preventivní údržba vozidla, monitorování opotřebení hlavních komponentů, oprava celého vozidla a asistenční služba 24/7.
Specializované týmy jsou zákazníkům k dispozici při výběru vhodného elektrického užitkového vozidla, služeb, nabíjecí infrastruktury, komplexního plánu financování a snadnému přechodu na elektromobilitu

 

Cookies