Aktuality

Nový Renault Master na českém trhu

_ _

Nová generace modelu Master od Renault Trucks posouvá užitková vozidla na novou úroveň, přibližuje se komfortem řidiče a jízdním projevem kategorii osobních vozidel.

INTERIÉR

Nová přístrojová deska je nyní výrazně orientovaná na řidiče, přináší větší prostor v interiéru, a jako standardní vybavení obsahuje 10" obrazovku multimediálního systému OpenR Link s integrovanými funkcemi Google. Úložný prostor v kabině byl zvýšen na 135 litrů (nárůst o 25 % ve srovnání s předchozí generací), což umožňuje efektivnější využití prostoru. Možnost sklopení opěr zadního sedadla a využití ho jako pracovního stolu zůstává zachována. Novinkou je možnost uložení notebooku a porty USB-C. Pro zvýšení praktičnosti je čalounění opatřeno oděruvzdorným a robustním materiálem TEP.

Manévrovatelnost a užitná hodnota

Nová platforma přináší kratší rozvory a tím i o 1,5 m menší průměr otáčení. Boční dveře nákladového prostoru jsou o 40 mm širší, a ve srovnání s předchozí generací je ložná plocha o 100 mm delší, což zvyšuje celkovou užitnost vozidla.

MOTORIZACE

Vznětové pohonné jednotky s objemem 1998 cm³ pokrývají výkonové spektrum od 105 do 170 koní. Standardní je 6stupňový manuál, ale u silnějších motorizací je volitelná 9stupňová převodovka s hydrodynamickým měničem EAG9.

E-TECH

Elektrická verze bude k dispozici s motorem o výkonu a dvěma kapacitami baterie (40 a 87 kWh). Nabíjení bude možné až 22 kW (AC) resp. 130 kW (DC). Vylepšená aerodynamika přináší více než 20% snížení odporu vzduchu, což přispívá k dojezdu 410 km (dle WLTP).

Nový Renault Master bude k dispozici v druhém čtvrtletí roku 2024.

Cookies